Pof. 750 – 751 – Čtyřlístek přichází do kin a opět i na známky

PDF verze -> Pof. 750 – 751 – Čtyřlístek přichází do kin a opět i na známky (PDF, 718 kB)

František Beneš

Po úspěchu Fifinky a jejích kolegů ze čtyřlístku na známkách, připravila Česká pošta na 7. listopad další sešitek, který tentokrát propaguje nový český celovečerní animovaný film Čtyřlístek ve službách krále. Ten by měl přijít do kin v roce 2013, a to jako první film o této povedené čtveřici. Nově vydávaný známkový sešitek obsahuje dvě výplatní známky hodnoty „A“ po pěti kusech. Při aktuální ceně 10 Kč za známku této hodnoty bude sešitek opět prodáván za 100 Kč. Ke každé z obou známek byla vydána FDC.

Autorem všech kreseb (známek i obalu sešitku) nemůže být nikdo jiný než Jaroslav Němeček. Sešitek byl vytištěn plnobarevným ofsetem s 5 x 2 známkami ve formě celoplošných samolepek oddělených průsekem. Jedním z ochranných prvků je hologram umístěný uvnitř sešitku.

První známka (č. 750) představuje čtveřici kamarádů letících na Grifinovi a kresba na obálce je zobrazuje v alchymistické dílně v podobě jednoho okénka filmového pásu. Na druhé známce (č. 751) Myšpulín fotí Bobíka, Fifinku, Pinďu, lva a pana Krále, zatímco v kresbě na FDC všichni ujíždějí autem a Fifinka drží zářící poklad.